Karetní hry

Žolíky: karty a pravidla

Hrajte zodpovědně! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.

Komentáře

Ve hře Žulíky. Lze vzít z odloženého balíku na příklad kartu č.5 a vložit ji ke své kartě č.6 a k tomu přiložit žulíka a vyložit?
Nebo mohu brát jen kartu, pokud mámn v ruce alespoň karty dvě do postupky.
Na příklad 5 a 6 a vezmu 7. Nebo 5 a 7 a z balíku vezmu 6
V pravidlech jsem to nenašel.

Jarda:
Podle mě můžeš při vyložení použít kartu z odhozených + kartu z ruky + žolíka a vytvořit tak jednu vyloženou trojici. Při vyložení ale především potřebuješ čistou postupku - 3 karty od jedné barvy jdoucí po sobě, a bez žolíka (barvou myslím samozřejmě jednu ze 4 "barev", ne červené / černé).

Zdravim, kdyz chci dolozit karty do vylozene postupky protihrace, muze se dokladat zolikem? Napr. na stole je postupka 2, 3, 4 srdcova a ja mam 6 srdcova a zolika, muzu dolozit zolika a 6? My hrajeme verzi, ze se zolikem dokladat nesmi, ale pratele se s timto nikdy nesetkali a na internetu to nikde nemuzeme dohledat. Dekuji za odpoved.

Pokud vyložím trojici či čtveřici ,mohou být dvě karty stejné barvy?

Můj dotaz je zda li , když jeden hráč obdrží po rozdání čtyři tupláky tj.ctyri páry .jestli se míchá a rozdává znova..???

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost